Videa na YouTube poslouží i při prohlídce terénu před plánovanou dovolenou

Také milujete horskou turistiku a daleké výhledy do krajiny? Česká republika má v tomto směru značnou výhodu, můžete si totiž vybrat ne jedno, ale minimálně tucet dalších pohoří, která stojí za to vydat se k jejich nejvyšším vrcholkům. Domníváte-li se, že nemá smysl jezdit nikam jinam, nežli do Krkonoš, a stoupat na Sněžku, k Luční boudě nebo na Čertovu horu v Harrachově a Lysou horu nad Rokytnicí nad Jizerou, pak se hluboce mýlíte. Možná, že se vám zalíbí jinde mnohem víc, nežli právě v Krkonoších.

videa na YouTube

V Jizerských horách vám doporučujeme rozhlednu Královka a sjezd do údolí v Bedřichově anebo výjezd na Mariánskou horu a sestup nejprve po vrstevnici pak ze svahu do Josefova Dolu. V Lužických horách se vyplatí vystoupat na nejvyšší horu Luž, v Krušných horách z Jáchymova na Boží Dar a Klínovec, na Šumavě na Pancíř a Špičák nad Železnou Rudou a v Loučovicích na vyhlídku nad Čertovými kameny. Nádherná panoramata jsou k vidění samozřejmě i v Orlických horách, v Beskydech a v Jeseníkách.

Inspirujte se na YouTube

Chcete-li mít přehled o tom, jak to ve vámi hledaném pohoří vypadá, navštivte sociální síť YouTube, kde budete mít k dispozici celou řadu videí, a prohlédněte si terén Stahuj videa s jejich pomocí. Některá lidé natáčí při pěší turistice nebo cyklistice, jiná jsou zhotovena z dronu. Zejména drony dnes umožňují vytvořit takové záběry, až člověk žasne, a zatímco někteří hlupáci by je nasazovali pro válečné účely a masakrování přírody a lidí, my se raději soustředíme na jejich mírová využití.

Jizerské hory

Video si pro jistotu stáhněte

Stažení videa z YouTube je samozřejmě výhodné zejména z toho důvodu, že jej máte k dispozici i v offline režimu, a můžete si jej přehrát prakticky kdekoli a kdykoli. Stahování doporučujeme i proto, že se majitel příspěvku může kdykoli rozhodnout jej odstranit, a ze sítě prostě zmizí. Budete-li jej mít uložené, a nejlépe s duplicitním archivem třeba na vašem internetovém úložišti, budete vědět, že o něj nemůžete přijít.