Pes do pohody i nepohody

Kdo chce mít psa, ten má na výběr buď adopci z útulku a nebo koupi štěněte. Co vás u každé varianty čeká? U psa z útulku většinou vůbec nevíte co od něj můžete čekat. I štěňata si s sebou mohou nést nějaké trauma, ale nemusí to vůbec být pravidlem. Někdo si adoptuje jen psy z útulku, protože jim chce dát lepší život. Takovým lidem patří samozřejmě obrovský dík, protože útulku jsou pravidelně přeplněné.

pes akita

U koupě psa může narazit na neseriózní jednání. V drtivé většině případů jde o množírny, které se snaží vystupovat jako chovná stanice. Nicméně množina inzeruje často podezřele levné psy, a do svých prostor vás vůbec nepustí. Předání štěněte většinou proběhne někde na polní cestě, na parkovišti a podobně. Už takové jednání by vás mělo od koupě odradit. Koupí takového psa totiž množiny vědomě podporujete. Vy možná ušetříte nákupem levnějšího psa pár korun, ale ty ušetřené peníze obratem utratíte na veterině. Většina psů z množíren trpí skrytými problémy, které mohou způsobit i velmi bolestivou a brzkou smrt vašeho psa.

U koupě psa z chovné stanice máte možnost si celou stanici prohlédnout. Podiví chovatelé nemají problém ukázat zájemcům o štěně, v jakých podmínkách štěně vyrůstá. Většinou už v pár týdnech umí základní povely, takže budete mít o starost míň. Máte jistotu že kupujete zdravého psa, který má průkaz původu. Ti nejlepší se mohou uchovnit, a pokud si chcete i vy založit chovnou stanici, musíte si vybrat skvělého psa se 100% zdravotním stavem.

akita inu

Pak už záleží jen na tom, jakého psa chcete. Je potřeba vybrat takové plemeno, které bude odpovídat vašim možnostem a schopnostem. Velmi oblíbená jsou akita inu štěňata, protože akita je čistotná, inteligentní a je to přátelský pes, který miluje děti. Není lepší pes k malým dětem, takže pokud děti máte, rozhodně neváhejte a vyberte si akitu.