Domácí plavání

Příjemně teplá voda a stín jsou receptem na léto pro mnoho lidí. Kdo může, ten se v létě vydává s rodinou nebo přáteli k vodě, aby lépe snášeli horké počasí. Nic nedokáže zchladit tak jako voda, ale ne každý má tu možnost koupat se doma, protože každý doma bazén nemá. V posledních pár letech ke koupání lákají i přírodní biotopy, což jsou přírodní koupaliště, kde je čistá voda, rostliny a především žádné bahno a ryby. Díky tomu jde o skvělou alternativu k bazénům, které jsou v létě velice vytížené.

dno bazénu

Proč mít bazén doma?
Pokud vám nevadí že je potřeba se o bazén starat, pořiďte si ho domů. Budete se moct koupat kdykoliv budete chtít, protože bazén je možné zastřešit a tak se můžete koupat i za deště. Mít svůj bazén je výhodné i z toho důvodu že se vyhnete tlačenicím, které jsou leckdy kvůli chování některých lidí doslova o nervy. Můžete si užívat pohodlí a soukromí svého vlastního bazénu. Je to jednoduché, protože dnes jsou bazény cenově dostupné pro všechny. Záleží na tom, jaký bazén si vyberete. Nejlevnější jsou nafukovací, ale u těch hrozí poškození. Nejlepší jsou bazény z polypropylenu, což je speciální bazénový plast. Díky tomu že jsou vyrobené z tohoto materiálu jsou odolné vůči poškození.

Velmi oblíbený je bazén se slanou vodou https://www.bazenygluc.cz/clanky/bazen-se-slanou-vodou.php, který vás přenese alespoň v myšlenkách k moři. U této varianty je potřeba počítat s vyššími pořizovacími náklady i s vyššími náklady na údržbu, ale pokud chcete vysokou kvalitu, vyberte si právě tento bazén.

žena v bazénu

Mnoho tvarů i velikostí
Každý potřebuje jinak velký bazén, vždy záleží na počtu lidí, kteří s v něm mají koupat. Většině lidí stačí spíše menší obdélníkový bazén, který je na letní osvěžení zcela dostačující. Existují i kulaté, čtvercové nebo oválné bazény, ale nejoblíbenějším tvarem zůstává i tak stále obdélník. Nezapomínejte ani na doplňky jako jsou schody nebo osvětlení.