Co je na Jeseníkách nejkrásnějšího

Chystáte se vypravit do Jeseníků a přemýšlíte nad tím, co je tu vlastně tak zajímavého, že to láká milovníky horské turistiky a cykloturistiky zavítat právě sem? Možná, že si i vy uvědomíte následující skutečnosti:

Východy a západy Slunce – říká se, že nejkrásnější východ a západ Slunce zažijete u moře nebo na horách. Přispívá k tomu i ionizovaný vzduch a čistá atmosféra bez průmyslových zplodin. V Jeseníkách to nemá chybu, protože tam je takových míst k pozorování pohybu slunce na obloze celá řada. A nemusí to být pouze v létě, ale kdykoli v průběhu roku.

Hrubý Jeseník

Čistý vzduch – Hrubý Jeseník patří k oblastem, kde je velmi čisté ovzduší. Léčil se tu mimo jiné i prezident Václav Havel, konkrétně v Karlově Studánce. A objednáte-li si ubytování Jeseníky apartmány https://apartmanymax.cz/ubytovani/ v Malé Morávce, ta je od Karlovy Studánky vzdálena jen pár kilometrů.

Karlova Studánka – toto lázeňské místo je ještě něčím zajímavé. Víte, že v Karlově Studánce se natáčela slavná Komedie století „S tebou mě baví svět“? Pavel Nový skáče z balkonu, aby unikl pozornosti manželek jeho kamarádů právě zde, konkrétně v rekreačním lázeňském hotelu Slezský dům.

Kaňon Bílé Opavy

Dlouhé Stráně – znáte přečerpávací voní elektrárnu Dlouhé Stráně? Je to unikátní stavba, kterou navštěvují stovky lidí v průběhu roku v rámci objednaných exkurzí. S ničím podobným se naší zemi nesetkáte, proto byste si neměli nechat prohlídku tohoto vodního díla ujít.

Praděd – nejvyšší hora Hrubého Jeseníku a zároveň celé Moravy umožňuje nádherný výhled do krajiny z rozhledny pod vysílačem, jejíž součástí je i restaurace. Restaurace i rozhledna jsou v provozu po celý rok.

Kaňon Bílé Opavy – pod Pradědem vyvěrá pramen řeky Bílá Opava, která odtud směřuje na východ hluboce zaříznutým údolím s mnoha vodopády, vodními hrnci, vývary a přepady. Je to jedno z nejromantičtějších zákoutí Hrubého Jeseníku.