3 důvody, proč se vydat dovolenkovat na Slovensko

Vybrat letní dovolenou skutečně není nic lehkého a někdy by to šlo považovat za možná až nadlidský úkol. Není totiž úplně jednoduché trefit se do chuti všem příslušníkům rodiny tak, aby každý na dovolené byl spokojen. Věčný boj mezi horami a mořem má totiž své příznivce na každé straně a bývá složité vytvořit pro obě z nich přijatelný kompromis. Pokud si ale lámete hlavu opravdu už moc dlouho, nic se nestane v případě, že prostě jednou nepojedete do exotických krajin dalekých destinací. Vždyť třeba se to pravé místo skrývá doslova na dosah vaší ruky, pár centimetrů na mapě směrem na východ. Určitě jste již poznali, že se jedná o Slovensko. A proč se tam vlastně vydat?

Velký starý hrad

Podobný jazyk i mentalita

Lidé s jazykovou bariérou mohou zajásat! Slovensko je naše sousední země, se kterou nás kromě nedaleké geografické polohy pojí i společná historie. Více podobný jazyk byste hledali jen těžko a s obrovskou pravděpodobností by se vám to ani nemuselo podařit. Slováci však jsou naši sousedé nejen geograficky, ale také svým jazykem a smýšlením.

Krásy přírody

Každá země ve své přírodě skrývá něco. Výhledy z vysokých slovenských hor, tryskající vodopády, husté tajemné lesy, zákoutí rozkvetlých luk a skalnaté horské štíty však umí nabídnout v takové kvalitě spíše menší množství z nich. Panenská a neporušená příroda sousedního Slovenska se vryla do duše nejednoho nadšeného turisty, a není se vůbec čemu divit. Příroda východních sousedů totiž vlastní mnoho krás, co může nabídnout.

Žena v bazénu

Trocha relaxace a odpočinku

Moře vám Slovensko sice nenabídne, odpočinout si zde ale můžete taky. Může se totiž pochlubit teplými prameny termálních vod. Zatímco tedy budete odpočívat v příjemné teplé vodě, vaše zavazadla na vás mohou počkat v ubytování Velký Meder . Uvidíte, že do lázní to budete mít kousek a vaší dovolenou si vychutnáte ještě více!