Výběr kočárku je důležitý krok

Pokud plánujete miminko nebo už jste ve fázi, kdy vybíráte veškeré vybaveni pro miminko, protože Váš porod se již blíží, jistě přemýšlíte, co vše je ještě potřeba. Některé maminky nakoupí spoustu věcí pro pocit, aby měli opravdu vše, co kdyby náhodou. A fakt je ten, že spousty věcí pak leží doma nevyužitých. A to si myslím, že je velká škoda. Co tím chci říci? Určitě to, že se každá maminka musí rozhodnout a dopředu promyslet, co je opravdu důležité. Všechny věci, které nám budou scházet, se později dají vždy rychle dokoupit. Takže podstatné je mít to nejdůležitější, jako je kočárek, autosedačka, oblečení, plenky, ubrousky, lahvičky, dudlíky, potřeby na koupání miminka a podobně.

Miminko na břiše

Mezi ty nákladnější a větší výdaje patří bezesporu kočárek. Přemýšleli jste už o tom, který zvolíte? V první fázi s Vašim malým potomkem využijete hluboký kočárek. Lze koupit pouze ten anebo myslet dopředu a koupit dvojkombinaci nebo i trojkombinaci v případě, že budete chtít využívat převoz dítěte v autosedačce na kočárové konstrukci. To se velice hodí v případě, že třeba jedete autem a potřebujete se zastavit na nákup a Vaše miminko zrovna spí. Nemusíte jej budit nebo složitě předávat do hlubokého kočárku. Jednoduše připnete autosedačku na konstrukci s kolečky a jedete. Není nic snadnějšího.

Žena s kočárkem

Také je důležitým faktorem, kolik chcete do kočárku investovat a dle toho pak vybírat styl kočárku, funkce a značku. Můj osobní tip jsou retro kočárky. Bývají často bez kombinací. Ale o to více jsou propracované designové detaily. Navíc korbička tohoto kočárku bývá prostorná, což je důležité, protože některé děti rychle rostou a pro zdravý vývoj páteře a celkově zad našich dětí je žádoucí, aby v hlubokém kočárku byly co nejdéle. Na přechod do sportovního kočárku je vždy času dost a dost. V hlubokých kočárech bývá polohovací podložka, takže lze dítě lehce pozvednout například při krmení nebo když se mu nelíbí, že z korbičky kočárku nic moc zajímavého nevidí.