Rekreace v přírodě

Chaty a chalupy

Velká část obyvatel žije ve městech, což má své výhody, protože je zde dobrá dostupnost obchodů, zaměstnání i vzdělání. Mnohdy nemusíme ani moc řešit dojíždění, přičemž po městě se dá většinou snadno pohybovat pomocí veřejné dopravy. Avšak oproti vesnici zde zase není takový klid a nemáme soukromý pozemek, kde bychom mohli něco pěstovat či grilovat. Proto si řada lidí pořizuje chaty či chalupy, kam vyráží přes víkend, aby si odpočinuli od ruchu velkoměsta.

chata u jezera

Být na čerstvém vzduchu v přírodě je totiž pro náš organismus jedině přínosné. Klidně zde můžete mít i bazén a příjemně se v období letních veder zchladit. Co zde už budete dělat je čistě na Vás. Při pořizování si dávejte pozor na technický stav, protože třeba taková chata ze dřeva může být napadena škůdcem, přičemž rekonstrukce by stále další velkou porci finančních prostředků. Pokud budete něco pěstovat, tak se zaměřte také na půdu a další podmínky.

Financování

Tyto objekty jsou vedeny jako relaxační, takže si na ně nemůžete vzít běžnou hypotéku na bydlení. S tím také bývá spojena větší úroková sazba. Někdy je však půjčka zapotřebí, protože bychom si chtěli pořídit tento objekt v dohledné době, ale nemáme dostatek peněz a šetřit třeba pár let se nám nechce. Můžete proto využít nebankovní hypotéky na rekreační objekt, protože zde nemají problém půjčit Vám peníze i na takovou věc.

oheň u chaty

Samozřejmě je zapotřebí prokázat, že jste schopni splácet, protože společnost bude chtít své peníze pochopitelně zpět. Také musíme zmínit, že kvůli tomuto je zde podmínka, že musíme ručit nějakou nemovitostí. Když však budeme řádně splácet tak se není čeho bát. Navíc nám zde dobře nastaví podle našich příjmů a výdajů splátkový kalendář, abychom neměli s částkou problém a zároveň splácení neprobíhalo příliš dlouho. Po splácení máme klid a rekreační objekt zůstává plně v našem vlastnictví.