Podprsenku vám nedoporučí ani lékař

Vynález podprsenky s sebou přinesl celou řadu kontroverzních témat pro debaty mezi laiky i odborníky a mezi nimi se objevuje i zdravotní hledisko. Má vůbec podprsenka nějaký pozitivní význam pro lidský život, respektive pro její nositelku?

Ochabují vám svaly – pokuste se představit situaci, že byste namísto chůze neustále jezdili autem, a že byste v podstatě neudělali ani jediný krok. Vaše nohy by vám přestaly sloužit, tímto samozřejmě nezlehčujeme životní trauma osob na invalidním vozíku, ale jen tím naznačujeme, že by došlo k atrofii svalové tkáně a nakonec byste zůstali na to auto zcela odkázáni. K podobnému jevu dochází u většiny svalové tkáně, jestliže ji nezatěžujete pohybem. Ženám atrofují i i svaly hrudního koše, jestliže nosí dlouho a pravidelně podprsenku, což jednak nevypadá vůbec dobře, a pak to není ani zdraví přínosné. Stejné je to i s obuví, čím méně chodíme naboso, tím větší je pravděpodobnost vzniku ploché nohy v důsledku atrofie svalstva nožní klenby.

žena v podprsence

Povislá ňadra – je prokázáno, že čím déle je žena oblečena bez podprsenky, a provádí běžné každodenní úkony včetně sportovních aktivit a jiné fyzické námahy, tím lépe tvarovaná prsa bude mít. Povislé poprsí vůbec nemusí souviset s kojením, spíše na to má vliv právě svalová hmota a aktivní pohyb plus vhodná strava. A pokud potřebujete formovat poprsí do společenského oděvu a chcete zároveň zakrýt bradavky, například u plesových šatů či halenek, využijte raději pásky na prsa, je to bezpečné, levné, funkční a hlavně jednoduché.

dívka bez podprsenky

Ekzémy – nošení podprsenek také brání přirozenému ochlazování pokožky a odpařování potu, jste sevřené jako v korzetu, což je jednak nepříjemné, a pak se tím pádem mohou zanést kožní póry nečistotou, zanítí se a vznikne tu ložisko ekzému. Máte tohle vůbec zapotřebí, když existují pásky na prsa a ochranné terčíky na bradavky, s nimiž viditelnými bradavkami nikoho na veřejnosti nepohoršujete? Proč nosit podprsenku, když je přirozené oblékat se bez ní?