Není nad dostatek peněz

I kdybychom se snažili sebevíc a byli sebeschopnější a sebesoběstačnější, nikdy se nebudeme mít bez peněz tak dobře jako s penězi. Finanční prostředky nám totiž umožňují mít pomalu všechno, a to včetně toho, co si sami vytvořit nedokážeme, a kdo je tedy nemá, je odkázán jenom na své vlastní síly a schopnosti.

Kdo už někdy zažil nedostatek finančních prostředků, ví, že to tedy není žádná slast. Tu chybí nějaké věci, tu nějaké služby, a jenom obtížně se bez tohoto žije nebo se hledá alternativní bezplatná náhrada. A nakonec se stejně ukáže, že se peníze sehnat musí, že to bez nich nepůjde.

srovnané mince

Ale ne vždycky se nám podaří vydělat tolik, abychom mohli všechny své potřeby a touhy ufinancovat. Často nám něco schází. A pokud něco postrádáme natolik, že už to tak dál nejde, využíváme třeba i možnost vzít si půjčku. Není to sice zase až tak dokonalé, ale i dočasně poskytnuté peníze nám mohou naši existenci usnadnit. A tak o půjčky žádáme všude, kde se o ně jenom žádat dá. Většinou v bankách, ale často už i někde jinde. Protože banky už dávno nemají na poskytování půjček monopol.

V bankách žádají lidé obvykle o půjčku ze setrvačnosti. Banky byly jedinými poskytovateli půjček za dob socialistického minula, ve kterém mnozí z nás žili, a tak jsme si na ně zvykli. Ale je tu problém, a to ten, že se v bankách žádosti o půjčky přísně posuzují. A stačí třeba i jen takové nedostatky žadatelů, jako je nižší příjem nebo záznam v registrech dlužníků, a člověk nemá naději uspět.

rulička z bankovek

A pak přichází ke slovu jiné nabídky. Třeba i nebankovní americká hypotéka Hypotekybezregistru.cz od nebankovní společnosti, která může být daleko dostupnější pro kohokoliv. Hlavně pro lidi, kteří vlastní nějaké nemovitosti a mohou těmito splácení zaručovat. Kdo dá totiž nemovitost u nebankovní společnosti do zástavy, tomu s touto zárukou určitě bez problémů půjčí. A finanční potíže jsou ty tam.