Domácí koupání


Zde není myšlen bazén veřejný, ale náš. Ano, ten, který máme na zahradě, nebo na dvorku, prostě u domu a kam můžeme jen my maximálně pozvaní hosté. A protože si to hlídáme, tak víme naprosto přesně jakou máme vodu. Víme totiž, co jsme si do ní dali a také víme kudy nám do bazénu přitéká. Nebo kudy odtéká, pokud vůbec. Kolem bazénu je vůbec starost s vodou. Mimo její klasické údržby, aby byla skutečně čistá a hygienicky nezávadná, je třeba nějak vodu do bazénu přivést a také ujistit její možná odtok. Proto se používají trubky. Ne, už dávno pradávno ne ty škaredé ocelové, které jsou časem k nepoužití, ale takové plastové, se kterými je radost pracovat.

umělohmotné trubky

Je to materiál lehoučký a upravit délku trubky je naprosto snadná záležitost. Není třeba jako kdysi hledat svěrák na upnutí železné trubky, nebo hledat pilku na železo. To není třeba protože umělohmotnou trubku lze zcela snadno uříznout opřenou o koleno. Většinou to dělají instalatéři, pokud si majitel bazénu ovšem netroufá sám. Jenže zase tak jednoduché to není, a navíc z bezpečnostních důvodů to jistě musí udělat odborník, který také potom vydá certifikát, jako že je všechno OK.

v bazénu

K takové práci je potřeba spousta drobností a může se klidně stát, že je třeba například PVC-U SCH 40 zátka Chlorito. Ta slouží k zaslepení, nebo chcete-li ukončení trubky. Je většinou z měkčeného polyvinylchloridu, takže dobře přiléhá a nepodléhá deformacím při tlaku vody. Ani horko ani mráz ji nijak nepoškodí, takže je její použití naprosto bezproblémové. AS kde se to kupuje? V každém obchodě ji rozhodně nekoupíte. Je třeba umět hledat, ale vy to nepotřebujete. Vám jako čtenářům tohoto článku naprosto postačí kliknutí na odkaz výše v článku a tím se ocitnete v prodejně, kde vám toto i spousty dalších věcí prodají. Vám po výběru zboží stačí jen zaplatit a počkat si na dodávku.