Dekubity trápí i osoby na invalidním vozíku


Na začátku devadesátých let se sice měnil společenský systém, ale pro mladíky, kteří vystudovali střední školu, se toho příliš nezměnilo ve smyslu branné povinnosti. Přibyla však možnost plnit si ji nikoli se zbraní v ruce, ale formou civilní služby v nemocnicích a podobných léčebných zařízeních. Díky tomu se do povědomí veřejnosti více rozšířilo i uvědomění o některých záležitostech, spojených s náročností léčby a starostlivosti o těžce nemocné pacienty, upoutané na lůžko. Jinými slovy mladí muži měli alespoň přehled a osobní zkušenosti s odvrácenou stranou života na této planetě a mohli si také lépe vážit základních lidských hodnot.

nemocniční péče

K osobnímu poznání přispívaly i proleženiny, neboli dekubity. Jedná se o velmi nepříjemné a také nebezpečné jevy, vyvolané nadměrnou jednostrannou zátěží osob na lůžku a v některých případech i upoutaných na invalidní vozík. K dekubitům mohou přijít nejen lidé v seniorském věku, ale i velmi mladí jedinci po těžkých úrazech a s nevratným tělesným postižením.

invalidní vozík

Jestliže se nyní zaměříme na osoby na vozíku, ty se s dekubity mohou potýkat velmi často, což může jejich život výrazně zkomplikovat. Některým šikovným vývojářům a konstruktérům to však nedalo a pustili se do nesnadného úkolu https://www.gordic.cz/produkty/ginis/agendy-ukoly-a-usneseni/ukoly/ zhotovit funkční pomůcku do invalidního vozíku – antidekubitní sedák. Jedná se o speciální pomůcku, která působí na dekubity preventivním způsobem, a to nejen pro invalidy, ale i pro osoby bez postižení.

Antidekubitní sedák je přenosná podložka, vhodná i na sedadla v automobilech, což oceníte zejména při dlouhých cestách, může se vám hodit při náročném delším sezení na kancelářské židli, na koberci při práci na notebooku, venku při práci na zahradě nebo při posezení na terase u bazénu. Změkčující a ochranný efekt ocení každý, kdo má rád nejen zdraví přínosné pomůcky, ale i zlepšující osobní komfort a pohodlí.