Dejte raději přednost kvalitě dámských šatů

Výrobců oděvů je v současné době obrovské množství, ale ne každý si hledí výrobní jakosti. S nadsázkou lze říci, že co člověk, to tvůrce vlastních projektů, a každý z nich se nachází na určité úrovni, kterou nelze považovat za univerzální. Proto se na trhu setkáváme s modely ve špičkové kvalitě, ale i s těmi, co bychom spíše odložili do kontejneru s odpadky.

dámský butik

Vybrat kvalitní úpletové šaty pro plnoštíhlé není jednoduché. Záleží tu totiž na mnoha faktorech a každému z nich musíte věnovat maximální pozornost.

Jaký je materiál úpletu – porovnávat materiály dámských šatů do společnosti, na kterých opravdu záleží, je něco podobného, jako hodnotit automobily od různých výrobců. Na kvalitě samotného úpletu záleží asi nejvíc, takže nejen, že budete sledovat, zda jde o přírodní materiály, jako je viskóza, len, vlna nebo bavlna, musíte také hodnotit samotnou tkaninu a její způsob zpracování.

dívka v šatech

Jaký je střih – co vám bude platný špičkový materiál střižené látky, když vám šaty nepadnou, budou vás svírat, škrtit, kousat, škrábat a svědět. Hleďte tedy mimo jiné i na střih, aby vám oděv „padl“ i bez dalších úprav.

Jaká je velikost – toto bývá největší úskalí, které se váže na přesnou znalost tělesných parametrů. Jestliže nakupujete šaty jako dárek, měli byste tedy vždy předem znát příslušné míry, abyste se vyhnuli vracení zboží, a tím pádem zbytečným prodlevám.

Barevný design – módní návrháři nejsou také všichni stejní a nelze jednoznačně každého zařazovat do patřičných škatulek. Každému v tomto směru vyhovuje něco jiného, a tak někteří upřednostňují jednobarevné modely, jiní se spíše orientují na vzory, a velmi odlišné to bývá i u volby barev. Naštěstí se z kvalitních úpletů vytrácí černá a odstíny šedé a nahrazují je velmi syté barvy, jejichž kladný vliv na psychiku byl již dávno prokázán.