Abyste dobře viděli na cestu

Jízda autem po nočních cestách se zdá být klidná, ale bez kvalitních světel se může taková projížďka zvrhnout v hodně velkou nepříjemnost zakončenou nehodou.

Abyste dobře viděli na cestu

O bezpečnosti na silnici rozhoduje celá řada faktorů, z nichž mnoho z nich nemůžete žádným způsobem ovlivnit. Dobrými příklady je kupříkladu kvalita cest, kterou sice teoreticky můžete ovlivnit ve volbách, ale prakticky je zrovna v tomto případě jedno, komu ten hlas dáte. Kvalita zůstává na stejné úrovni ať vládne kdokoliv. Rovněž nemůžete za chovní dalších účastníků silničního provozu. Není možné ovlivnit jiné řidiče nebo cyklisty. A to samé v bledě modrém platí i o počasí.

Používejte kvalitní světla

Co však naopak ovlivnit můžete a měli byste, to je soustředění na jízdu a samozřejmě rovněž technický stav vašeho vozidla. Když budete mít sjeté gumy, špatné brzdy nebo vám bude něco neustále bručet v motoru, určitě byste neměli na silnici s vozidlem vůbec vyrážet. Stejně tak to platí pro případ, kdy vám nebudou fungovat světla tak, jak by měla.

Lepší přehled je důležitý

Valná část řidičů se na světla příliš nezaměřuje. Když svítí, je to v pořádku a tím to hasne. Ovšem ne všechna světla jsou dostatečně kvalitní na to, aby vytvářela vhodný osvětlení vozovky, respektive jejího blízkého okolí. Používání některých méně kvalitních typů žárovek může být dokonce pro vás, ale i pro další lidi na silnici, docela nebezpečné, jelikož mohou mít oslňující efekt, což rozhodně není nic pozitivního. Z toho důvodu je vhodné pořídit si světla, která opravdu za něco stojí a nebudou pro vás spíše přítěží než pomocníkem. Velmi dobré jsou například autožárovky osram h7 Lightpark.

Vhodná do osobních aut

Vhodná světlo do auta

Tento druh autožárovek je vhodný primárně do osobních vozidel, nikam jinam je nezkoušejte instalovat. Jednak by neseděla, jednak by nebyla svými vlastnostmi dostatečně vhodná. Instalaci jako takovou můžete svěřit odborníkům nebo se o ni pokusit sami. V případě, že s tím máte zkušenosti, není co řešit, ale pokud je to vaše první výměna, možná byste se měli pro začátek alespoň poradit s někým zkušenějším.